waterslag drukreduceertoestel

Geschillen over waterslag? Bemiddeling werkt!

Bij klachten en geschillen over waterslag zoeken partijen vaak naar een onafhankelijk adviseur. Wij worden regelmatig ingeschakeld om te bemiddelen bij technische geschillen. Ook als het gaat om waterslag. Hoe gaat dit in z’n werk, en wat kunnen wij voor beide partijen betekenen? Een casus.

Fatima en Erwin hebben een huis gekocht. Het pand is behoorlijk uitgewoond en het stel kiest voor een grondige verbouwing. Zo kunnen ze de woning naar hun smaak laten aanpassen en meteen verduurzamen.

Na een paar maanden is het pand klaar voor bewoning. Fatima, Erwin en hun kinderen pakken de verhuisdozen in. Dolblij zijn ze met hun nieuwe huis. Totdat blijkt dat na het sluiten van de warmwaterkranen een harde ‘tik’ te horen is. In de keuken en in de badkamer. Het geeft flinke geluidsoverlast. Ze gaan in gesprek met de aannemer. Die neemt op zijn beurt contact op met de installateur. De installateur vindt dat hij zijn werk goed gedaan heeft en meent dat hij niet aansprakelijk is. Wat nu?

Bemiddeling bij een technisch geschil

In zo’n geval worden wij gebeld. We gaan in de eerste plaats langs bij de bewoners. Zij vertellen ons hun verhaal. Daarna doen we onderzoek: we inspecteren de koud- en warmwaterinstallatie en doen geluidsmetingen. De installatie kan volgens de wettelijke vereisten zijn aangelegd en toch de geluidsnormen overschrijden. Ook bekijken we de kranen. Van belang is wie de kranen heeft gekocht: was dat de aannemer of de installateur? Of kochten de bewoners deze kranen zelf online of bij een bouwmarkt? Vervolgens gaan we in gesprek met de aannemer en met de installateur. Zij vertellen ons hun kant van het verhaal. Tot slot komen we met een advies. Lees hier onze werkwijze bij bemiddeling na een technisch geschil.

Onze aanbevelingen

In ons adviesrapport geven we aanbevelingen voor een oplossing. Vervangen van de kranen is een mogelijkheid. Maar omdat bewoners bij een verbouwing vaak kiezen voor één type kraan in de hele woning, is dat een kostbare investering. En wie betaalt dat? Andere oplossingen zijn er legio, waaronder het aanbrengen van een flexibele slang en waterslagdempers. In deze blogreeks vind je alle oplossingen om waterslag te voorkomen.

Oplossing op maat

Bij waterslag kiezen we altijd voor een maatwerkoplossing. Fatima en Erwin kwamen er gelukkig naar volle tevredenheid uit met hun aannemer. De installateur kwam met een voorstel naar aanleiding van ons advies: hij bracht een drukreduceertoestel aan, waarmee de druk na de watermeter is verminderd, in combinatie met een volledig doorstromend expansievat voor de boiler. Natuurlijk is een zachte tik nog steeds te horen: dat voorkom je niet helemaal. Maar de geluidsoverlast is nu minder: onder de 30dB(A) in verblijfsgebieden.

Ben je op zoek naar bemiddeling bij een technisch geschil over waterslag? Wij informeren je graag over de mogelijkheden! Bel 030 293 15 15 of mail info@leever.nl